Փոփոխություն Բիբլոս Բանկ Արմենիայի ղեկավար կազմում
Բիբլոս Բանկ Արմենիա ՓԲԸ-ն տեղեկացնում է, որ Բանկի գլխավոր գործադիր տնօրեն Հայկ Ստեփանյանը 2026 թ․ օգոստոսի 1-ից դադարեցնելու է իր գործունեությունը Բանկում։
Բանկի Խորհուրդն իր անկեղծ երախտագիտությունն է հայտնում Հայկ Ստեփանյանին՝ Բիբլոս Բանկ Արմենիայում առաջնորդության, ավելի քան 25 տարվա նվիրված աշխատանքի և Բանկի զարգացման գործում ունեցած կարևոր ներդրման համար:
Հայկ Ստեփանյանի ղեկավարության ընթացքում Բիբլոս Բանկ Արմենիան շարունակաբար ամրապնդել է իր դիրքերը ֆինանսական շուկայում՝ ընդլայնելով ծառայությունների շրջանակը, ներդնելով նորարարական թվային լուծումներ և հետևողականորեն զարգացնելով Բանկի հաճախորդամետ մոտեցումը։ Նրա ռազմավարական տեսլականն ու մասնագիտական առաջնորդությունը կարևոր դեր են ունեցել Բանկի կայուն զարգացման, արդյունավետ գործունեության և երկարաժամկետ առաջընթաց գրանցելու գործում։
Ղեկավարման սահուն փոխանցումն ապահովելու նպատակով Խորհուրդը Բանկի գլխավոր գործադիր տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար և գործադիր տնօրենի տեղակալ է նշանակել Անի Սարգսյանին, որը ներկայումս զբաղեցնում է Բանկի գլխավոր ֆինանսական տնօրենի պաշտոնը։ Նշանակումն ուժի մեջ կմտնի օգոստոսի 1-ից։

Byblos Bank Armenia CJSC announces that the Bank’s Chief Executive Officer Hayk Stepanyan will conclude his tenure with the Bank effective August 1, 2026.
The Bank’s Board of Directors expresses its sincere gratitude to Hayk Stepanyan for his outstanding leadership, more than 25 years of dedicated service and significant contribution to the growth and development of Byblos Bank Armenia.
Under Hayk Stepanyan’s leadership, Byblos Bank Armenia has continuously strengthened its position in the financial market by expanding its range of products and services, introducing innovative digital solutions and further enhancing its customer-centric approach. His strategic vision and strong leadership have played a pivotal role in the Bank’s sustainable growth, operational excellence and long-term success.
To ensure a smooth leadership transition, the Board has appointed Ani Sargsyan, currently serving as the Bank’s Chief Financial Officer, as Acting Chief Executive Officer and Deputy Chief Executive Officer, effective August 1, 2026.