2011 թվականի ամփոփում
Բիբլոս Բանկ Արմենիայի համար 2011 թվականը նշանավորվեց մի շարք խոշոր ֆինանսական գործարքներով և ծրագրերի իրագործմամբ:  Հաջողությամբ ավարտին են հասցվել ֆինանսական միջազգային գործարքներ և նախատեսվում են նորերը՝ միտված Հայաստանում փոքր և միջին բիզնեսի զարգացմանը:
Մասնավոր բիզնեսներին տրամադրվող ֆինանսավորման մատչելիությունը խթանելու համար Բիբլոս Բանկ Արմենիան համագործակցում է նաև Վերակառուցման և Զարգացման Եվրոպական Բանկի (ՎԶԵԲ ) հետ:  ՎԶԵԲ-ի կողմից 2011 թվականին Բիբլոս Բանկ Արմենիային տրամադրված 5 միլիոն ԱՄՆ դոլար վարկային պայմանագրի շրջանակում ֆինանսավորումը ամբողջապես ստացվել և արդեն տեղաբաշխվել է ՀՀ տնտեսվարող սուբյեկտների միջև՝  հիմնականում  արտադրության, սպասարկման և սննդի վերամշակման ոլորտներին:
Վերջերս Բիբլոս Բանկ Արմենիայի և Հարավարևելյան Եվրոպայի  Եվրոպական Ֆոնդի (EFSE )  միջև կնքված պայմանագրի իամաձայն՝ Բանկին տրամադրվել է 875 միլիոն ՀՀ դրամի և 3 միլիոն ԱՄՆ դոլարի չափով վարկ: Այս գումարներն ուղղվելու են  Հայաստանում  փոքր և միջին բիզնեսի ֆինանսավորմանը:
« Ավարտին են մոտեցել Բիբլոս Բանկի և այլ միջազգային ֆինանսական կառույցների հետ բանակցությունները, որոնց արդյունքում բանկին տրամադրվելու է մեծածավալ և երկարաժամկետ ֆինանսավորում գալիք տարվա առաջին եռամսյակում: Նոր միջոցները ուղղվելու են Փոքր եվ Միջին ձեռնարկությունների, ինչպես նաեվ հիպոթեքային ֆինանսավորման ծրագրերին ե, - նշում է Բիբլոս Բանկ Արմենիայի գլխավոր գործադիր տնօրեն Արարատ Ղուկասյանը:

reports1Byblos Bank Armenia at the beginning of 2012
2011 has been a remarkable year for Byblos Bank Armenia thanks to completion of   major financial deals and implementation of programs. The bank has succeeded to enter into several agreements with international financial institutions and is looking forward to the new ones which will be focused on the development of small and medium businesses.
Byblos Bank Armenia cooperates with the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD1) in facilitating funding to private businesses. In line with earlier signed agreement between EBRD and Byblos Bank Armenia throughout 2011 the total amount USD 5 million facility granted to the bank has been utilized fully  among Armenian commercial entities operating in the  following sectors: manufacturing, services and food processing.
According to the contract recently signed between Byblos Bank Armenia and European Fund for Southeast Europe (EFSE2) Bank has been granted two facilities in the amounts of AMD 875 million and USD 3 million. These funds will be used to finance small and medium size businesses in Armenia.
“Byblos Bank Armenia has finalised negotiations with other international financial institutions for attracting large-scale and long-term funds during the first quarter of the coming year. The new funds will be aimed at the financing of small and medium-size entities, as well as will promoting mortgage lending ” – said Mr. Ararat Ghukasyan, Chief Executive Officer of Byblos Bank Armenia.