Ռոնի Բարաքի ելույթը Հայաստանում՝ Բիբլոս Բանկ Արմենիայի աջակցությամբ
Մարտի 12-ին Երևանի Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում տեղի ունեցավ ճանաչված դարբուկահար և կոմպոզիտոր Ռոնի Բարաքի համերգը:
Բիբլոս Բանկ Արմենիան հնարավորություն ընձեռնեց հայաստանյան հանդիսատեսին վայելել Լիբանանում հայտնի դարբուկահարի էկզոտիկ երաժշտությունը:
Այս անգամ Ռոնի Բարաքը Հայաստան էր այցելել անակնկալով: Ոգևորված լինելով Հայաստան կատարած իր առաջին այցից, այս անգամ Ռոնին երաժշտություն էր գրել հատուկ Հայաստանին նվիրված:
Համերգային այցի շրջանակում մարտի 11-ին Ռ. Բարաքը ելույթ ունեցավ նաև «Մեցցո»   ակումբում:
Ըստ երաժշտի, հայկական ու արաբական երաժշտությունը նմանություններ ունեն: Դա է պատճառը, որ համագործակցությունը Հայաստանի երաժիշտների և հանդիսատեսի հետ շփումը չափազանց հեշտ ստացվեց։ Ռոնին նույնիսկ մի քանի անգամ հայկական դհոլ է նվագել ու համոզվել՝ երաժշտության լեզուն համընդհանուր լեզու է։
Որպես Ռոնի Բարաքի համերգի գլխավոր հովանավոր՝ Բիբլոս Բանկ Արմենիան ուրախ էր նպաստելու Հայաստանում այս յուրօրինակ մշակութային իրադարձության  կայացմանը:

Famous darbouka player and composer Mr. Rony Barrak performed at the State Academic Opera and Ballet Theater of Armenia on 12 March, 2014.
This opportunity was brought to the music connoisseurs in Armenia by Byblos Banks Armenia. The audience had an exceptional opportunity to enjoy the exotic music of the famous Lebanese darbouka player.
This time Mr. Rony Barrak proposed a special gift to Armenia. Inspired by his first visit to the country, Mr. Barrak composed a music piece devoted to Armenia.
During his visit Mr. Rony Barrak made a special appearance also at “Mezzo” club on 11 March.
The musician says Armenian and Arabic cultures share similarities in music. This is why cooperation with Armenian musicians and communication with the audience in Armenia has been easy and enjoyable. Rony experimented also with the Armenian dhol. He is convinced that music is a universal language.
As the main sponsor of Rony Barrak’s concert in Armenia, Byblos Bank Armenia is pleased to have supported the realization of such a unique cultural event.