Նոր մասնաճյուղ Կոմիտասում
Երևան, Հայաստան, ապրիլի 18, 2012թ. - «Բիբլոս Բանկ Արմենիա» ընկերությունը Կոմիտաս 38/2 հասցեում պաշտոնապես բացեց Երևանում գործող երրորդ մասնաճյուղը՝ ծառայությունները Կոմիտասի և հարակից թաղամասերի բնակչությանը առավել հասանելի դարձնելու համար: Բացմանը ներկա էին «Բիբլոս Բանկ Արմենիա» ընկերության ղեկավարներ, Կենտրոնական բանկի և բիզնես ոլորտի ներկայացուցիչներ:
Կոմիտասի մասնաճյուղը համապատասխանում է արտերկրում և Հայաստանում գործող Բիբլոս Բանկի մյուս մասնաճյուղերի չափանիշներին՝ ապահովելով Բանկի ճանաչումն ու հաճախորդներին տրամադրվող ծառայությունների որակն ու լավագույն փորձը:
«Կոմիտաս թաղամասը կարևոր բնակելի և բիզնես տարածք է, որն ունի աճի և զարգացման լայն հնարավորություն: Կոմիտասում բանկային ծառայությունների համար հեռանկարներ և նպաստավոր պայմաններ կան, ուստի որոշեցինք այստեղ ունենալ Բիբլոս Բանկի մշտական ներկայությունը», - նշեց Կոմիտասի մասնաճյուղի կառավարիչ պարոն Փալիկյանը:
Կոմիտասի մասնաճյուղը ևս շարունակում է Բիբլոս Խմբի 60 տարիների ավանդույթները և փոխշահավետ պրոդուկտներ ու ծառայություններ է առաջարկում հաճախորդներին և օգտատերերին:
«Կոմիտասի մասնաճյուղի բացումով՝ վերահաստատում ենք «Բիբլոս Բանկ Արմենիա»-ի ռազմավարական մոտեցումը, որով զարգացնում ենք մասնաճյուղային ցանցը՝ մեր հաճախորդների մուտքը բանկային ծառայություններ բարելավելու և դյուրին դարձնելու համար», - նշեց «Բիբլոս Բանկ Արմենիա» ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն պարոն Ղուկասյանը:
2012թ-ին «Բիբլոս Բանկ Արմենիա»-ն արձանագրել է բազմաթիվ հաջողություններ. առաջին կիսամյակը Բանկը բոլոր ուղղություններն ամփոփել է կայուն աճով՝ ներառյալ ակտիվները, կանխավճարները և վարկերը: Կարևոր են նաև գլխավոր զարգացումներն ու հեռանկարները: Ս.թ. մարտին «Բիբլոս Բանկ Արմենիա»-ն ֆինանսավորման երկարաժամկետ համաձայնագիր կնքեց Միջազգային Ֆինանսական Կորպորացիայի (IFC) հետ: Բանկը ծրագրավորում է նոր ծառայությունների և պրոդուկտների ընդլայման նպատակով համագործակցություն հաստատել նաև միջազգային այլ ֆինանսական կազմակերպությունների հետ:

New Branch on Komitas street
Yerevan, Armenia, April 18, 2012 - Byblos Bank Armenia (BBA) officially opened a new branch in Komitas district of Yerevan. Komitas branch, the 3rd of BBA in Yerevan, ensures access to banking services for its clients residing in Komitas and neighboring districts. BBA leadership, representatives of Central Bank Armenia and businesses were among the guests at the opening ceremony.
In line with Byblos Group’s policy, BBA Komitas branch is identical to all other Byblos Bank branches in Armenia and abroad, which ensures branch recognition and consistent customer experience.
“Komitas is an important residential and business area with good growth and development potential. We believe Komitas has got an adequate capacity for banking services, hence a decision was made to ensure our permanent presence here.”- said Mr. Palikyan, the Manager of BBA Komitas branch.
Komitas branch continues the 60 years of Byblos Group’s best traditions and offers beneficial products and services to the Bank’s customers and stakeholders.
“By opening a new branch in Komitas, we demonstrate our strategic approach towards developing branch network for improving and facilitating access of our clients to quality banking services.”- said Mr. Ghukasyan, the CEO of BBA.
In 2012 BBA recorded many great successes. In the first quarter the Bank secured steady growth in all directions, including assets, deposits and loans. BBA signed a long- term funding agreement with IFC. In order to expand new services and products the Bank plans to enter into similar agreements with other international organizations as well.