Բիբլոս Բանկ Արմենիա՝ հինգ տարի Հայաստանում
Բիբլոս Բանկ Խումբը գործում է աշխարհի 12 երկրներում՝ ներառյալ Հայաստանում: Հիմնադրումից ի վեր` շուրջ 60 տարի, Բիբլոս Բանկը յուրաքանչյուր տարածաշրջանում ներկայանում է որպես պատասխանատու և վստահելի գործընկեր:
Բիբոս Բանկ Արմենիան Հայաստանի Հանրապետությունում իր գործունեությունը սկսեց ծավալել շուրջ հինգ տարի առաջ՝ 2007 թվականին: Բանկը հասցրել է Çñ ուրույն տեղն զբաղեցնել Հայաստանի բանկային համակարգում՝ հատկապես նպաստելով Հայաստան-Լիբանան ներդրումային և ֆինանսական փոխհամագործակցության զարգացմանը: Բիբլոս Բանկ Արմենիան առաջնորդվում է հինգ հիմնարար սկզբունքներով՝ ազնվություն, առավելագույն ուշադրություն հաճախորդի կարիքներին, հարգանք միմյանց նկատմամբ, պրոֆեսիոնալիզմ և թիմային աշխատանք: Այս սկզբունքներին հետևելով՝ Բիբլոս Բանկ Արմենիան շարունակաբար ընդլայնում է ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց մատուցվող ծառայությունները:
Հինգ տարիների ընթացքում Բիբլոս Բանկ Արմենիան մշակել է շահավետ պայմաններով առաջարկվող վարկային փաթեթներ ¨ ծառայություններ, որոնք թեր¨ս շարունակական աճ արձանագրող պորտֆելի հիմնաքարերն են::
Բանկն իրավաբանական և ֆիզիկական անձանց առաջարկում է մի շարք մրցունակ պրոդուկտներ, որոնցից կարելի է առանձնացնել հետ¨յալ հինգըª պարզ խնայողական հաշիվ, սպառողական վարկ, փոքր բիզնես վարկ, հիփոթեքային վարկ, ինչպես նաև վերջերս շուկա ներմուծված իր բացառիկ պրոդուկտը՝ էներգախնայողությանն ուղղված բնակարանի վերանորոգման վարկ:
Առանձնահատուկ մոտեցում խնայողությանը
Հաճախորդի դրամական միջոցներն ու խնայողություններն արդյունավետ կառավարելու համար՝ Բիբլոս Բանկ Արմենիան առաջարկում է օգտվել պարզ խնայողական հաշիվ ծառայությունից, որը թույլ է տալիս ոչ միայն արագ ¨ հեշտ կուտակել դրամական միջոցներ՝ ցանկացած պահի մուտքեր ¨ ելքեր կատարելով, այլ նա¨ հաշվի դրական միջոցների դիմաց ստանալ շուկայում մրցունակ տոկոսադրույքներ՝ տարեկան 6%:
Ձեր բանկը ողջ կյանքի ընթացքում
Բիբլոս Բանկ Արմենիայի կողմից տրամադրվող սպառողական վարկն ուղղված է հոգալու ֆիզիկական անձանց ընթացիկ ծախսերը: Հաճախորդն այս վարկատեսակի միջոցով կարող է ձեռք բերել կենցաղային և հայ-թեք տեխնիկա, ինչպես նա¨ իրագործել այնպիսի հեռահար նպատակներ, ինչպիսիք են՝ երեխայի ուսման վարձի վճարում, ճանապարհորդության մեկնում կամ պարզապես անկանխատեսելի ծախսերի ֆինանսավորում: Բիբլոս Բանկ Արմենիայի կողմից առաջարկվող սպառողական վարկերն առանձնանում են առավել պարզ ընթացակարգով ¨ շուկայում մրցունակ տոկոսադրույքներով ¨ պայմաններով:
Փոքր բիզնես վարկ՝ մեծ հնարավորություններ
Հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ ֆինանսավորումը յուրաքանչյուր բիզնեսի զարգացման գրավականն է՝ Բիբլոս Բանկ Արմենիան արձագանքում է շուկայի միտումներին՝ առաջարկելով Փոքր բիզնեսի վարկավորման աննախադեպ ծրագիր: Վարկը տրամադրվում է ՀՀ-ում գրանցված անհատ ձեռնարկատերերին, սահմանափակ պատասխանատվությամբ և փակ բաժնետիրական ընկերություններին, որոնց աշխատակիցների առավելագույն քանակը չի գերազանցում քառասունինը հոգին: Այս վարկը նախատեսված է փոքր բիզնեսի բոլոր տեսակների կարիքները բավարարելու համար՝ մասնագիտական ծառայություններ մատուցողներ, առևտրականներ, արհեստագործներ և այլն: Վարկառուները կարող են մեծացնել շրջանառու կապիտալը, ինչպես նաև ձեռք բերել սարքավորումներ, գնել կամ ընդլայնել աշխատավայրը:
Նոր տարի՝ նոր տուն
Բիբլոս Բանկ Արմենիայի հիփոթեքային վարկի օգնությամբ կարճ ժամանակում հնարավոր է իրականացնել սեփական բնակարան ունենալու երազանքը: Բանկը ֆինանասավորում է ընտրված բնակարանի արժեքի մինչև 70%-ը: Վարկի ժամկետը 2-ից մինչև 15 տարի է, վարկն ԱՄՆ դոլարով ստանալու դեպքում տարեկան տոկոսադրույքը կազմում է 12%-14% ¨ 14%-16%՝ ՀՀ դրամով ստանալու դեպքում:
Վերանորոգված բնակարան և էներգախնայողություն միաժամանակ
Վերանորոգման վարկը Հայաստանում բացառիկ վարկատեսակ է, որն առաջարկվում է արդենիսկ 2012 թվականի հոկտեմբերի 1-ից: Վերանորոգման վարկերը բնակարանային էներգաարդյունավետության ծրագրի շրջանակներում նախատեսված են ՀՀ յուրաքանչյուր քաղաքացու համար, ով ցանկանում է վերանորոգել բնակարանը ¨ մի¨նույն ժամանակ խնայել միջոցները՝ էներգիայի սպառման նվազեցման հաշվին: Վերանորոգման վարկերը տրամադրվում են մինչ¨ 15 տարի մարման ժամկետով, աննախադեպ ցածր տոկոսադրույքով սկսած 10%-ից:

Byblos Bank Group operates in 12 countries around the world, including Armenia. Since its foundation for over 60 years Byblos Bank has been a responsible and reliable partner in every region of its operations.
Byblos Bank Armenia enetered Armenian banking industry five years ago, in 2007. Mainly due to contribution to Armenian-Lebanese investments and financial collaboration Byblos Bank has positioned itself in a unique niche. Byblos Bank Armenia is guided by five main principles: integrity, customer focus, mutual respect, professionalism and teamwork.
These principles serve as a base for Byblos Bank Armenia to successively expand the services offered to individuals and legal entities.
During five years Byblos Bank Armenia has been developing loan packages and services with convenient conditions, which support enhancement of the Bank’s portfolio. The Bank provides a range of competitive products, five of which are worth to distinguish: Easy Save account, Personal Loan, Small Business Loan, Housing Loan, as well as a unique product recently introduced to the market – Energy Efficiency Renovation loan.
Special Approach to Savings
In order to manage clients' savings efficiently, Byblos Bank Armenia offers its Easy Save account. It allows You not only to accumulate money through fast and simple transactions at any time, but also to get competitive interest rate on the positive balance of the account - 6% annually.
Your Bank For Life
Personal loan provided by Byblos Bank Armenia is aimed to cover current expenses of physical entities. Due to this type of loan, the consumer is able to purchase household appliances and high-technology equipment, as well as to realize some major plans such as payment for education, traveling or simply to finance unexpected expenses. The Personal Loan provided by Byblos Bank Armenia is unique for simplicity of application procedures, favourable conditions and competitive interest rates.
Small Business Loan - Big Opportunities
Given the fact that financing is half the battle for any business, Byblos Bank Armenia responds to the local market needs and provides unprecedented program of small business loans. This loan is provided to individual entrepreneurs, limited liability companies and other types of legal entities registered in RA, where the number of employees doesn't exceed forty-nine. This loan is provided for meeting any needs of any type of business - whether offering professional services, products or managing workshop crafted production. The loan can be used to expand the working capital as well as to obtain equipment, purchase or enlarge the office/work space.
New Year with a New Home
Due to the Housing Loan of Byblos Bank Armenia it is possible to fulfill the dream to own an apartment. The Bank may finance up-to 70% of your apartment’s value. The loan repayment is due within 2-15 years while the annual interest rate of loan is 12%-14% when provided in US Dollars and 14%-16% when provided in Armenian Drams.
Renovated Apartment and Energy Saving in One Go
The Energy Efficiency Renovation loan is a project that BBAM has recently luanched. Aim of this project is to increase welfare of RA population by reducing costs of energy consumption. This renovation loan is intended for every citizen of Armenia, who wants to renovate apartment and direct energy savings to loan repayment. The repayment of loan is due within 15 years whereas loan annual interest rate is unprecedentedly low – only 10%.