Ուսանողական վարկավորման ծրագիր
Բարձրագույն կրթությունն առավել մատչելի է դառնում Հայաստանում. մեկնարկել է Բիբլոս Բանկ Արմենիայի և Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի համատեղ ծրագիրը
Բիբլոս Բանկ Արմենիան և Հայաստանի ամերիկյան համալսարանը համագործակցում են նոր վարկավորման ծրագրի շրջանակում, որը բարձրագույն կրթությունն առավել հասանելի ու մատչելի կդարձնի: Ամերիկյան համալսարանի մագիստրատուրայում սովորող և ֆինանսական աջակցության կարիք ունեցող ուսանողները կարող են վճարել իրենց վարձավճարը՝ օգտվելով մատչելի վարկատեսակից:
Ծրագիրը նախատեսում է ուսման վարձի մինչև 80%-ի չափով ֆինանսավորում ընդամենը 5% տարեկան տոկոսադրույքով` արտոնյալ ժամանակահատվածով վարկի մարման հնարավորությամբ: Ուսումնառության և հետագա վեց ամիսների ընթացքում կվճարվեն միայն վարկի տոկոսները, իսկ հետագա երեսուն ամիսների ընթացքում՝ մայր գումարը և տոկոսները:
Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի հետ համատեղ այս վարկավորման ծրագիրը կօգնի ավելի մեծ թվով ուսանողների ստանալ որակյալ բարձրագույն կրթություն, բացահայտել իրենց ներուժն ու գտնել ուրույն տեղն աշխատաշուկայում: Ավելին, Բանկը, սկսած 2017 թվականից, կրթաթոշակ է տրամադրում  նաև Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի ուսանողներին:
Ծրագրից օգտվել ցանկացող Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի ուսանողները կարող են դիմել համալսարան մինչև ս.թ. սեպտեմբերի 4-ը՝ նամակ հղելով [email protected] էլ․ հասցեին:

Students loan project
Byblos Bank Armenia and American University of Armenia have teamed up for a new student loan project which makes higher education more accessible and affordable. AUA graduate students who need financial support can get student loans to cover their tuition fees.
The project provides for up to 80% funding of tuition at only 5% interest rate per annum with a grace period. During the studies at AUA and the following six months only the interest needs to be paid. The principal and the interest will be paid during the next thirty months.
This loan project with American University of Armenia will help more students have access to quality higher education programs, reveal their potential and succeed in the job market. Moreover, starting from 2017 academic year the Bank grants scholarships to AUA students.
Students can apply for the project by 4 September of the current year, by writing an e-mail to American University of Armenia at [email protected].
For more information about the project visit http://finaid.aua.am/loans-for-graduate-students/,  or contact 060 616100.