4 միլիոն դրամ՝ Հայաստանի երեխաների առողջության հիմնադրամին
Բիբլոս Բանկ Արմենիան 4 միլիոն դրամ է նվիրաբերել Հայաստանի երեխաների առողջության հիմնադրամին՝ աջակցելու հիմնադրամի՝ առողջական խնդիրներ ունեցող փոքրիկների բուժմանն ուղղված նախագծերին։
Հայաստանի երեխաների առողջության հիմնադրամը տարիներ շարունակ զբաղվում է երեխաների առողջության հարցերով և հնարավորություններ է ստեղծում Հայաստանի տարբեր մարզերում առողջական խնդիրներ ունեցող փոքրիկների բուժման համար։ Բանկի համեստ ներդրումը հիմնադրամին կօգնի անհրաժեշտ բուժօգնությունը և խնամքը հասանելի դարձնել ավելի շատ մանուկների։
«Մեզ համար կարևոր է աջակցել Հայաստանի երեխաների առողջության հիմնադրամին, որն ամեն օր կյանքեր է փոխում։ Հիմնադրամը երեխաներին ու նրանց ընտանիքներին ապահովության զգացում է տալիս իրենց կյանքի ամենադժվար պահերին։ Բիբլոս Բանկ Արմենիան մշտապես կանգնած է կազմակերպությունների կողքին, որոնք երեխաների առողջությանը մոտենում են մարդասիրությամբ և անկեղծ նվիրումով»,- նշեց Բանկի գլխավոր գործադիր տնօրեն Հայկ Ստեփանյանը։
«Առողջական լուրջ խնդիրներ ունեցող երեխաներին սատարելը մեծ նվիրում և անհապաղ քայլեր պահանջող առաքելություն է։ Մենք խորապես շնորհակալ ենք Բիբլոս Բանկ Արմենիային՝ այս գործում մեր կողքին լինելու և մեր տեսլականին ու նվիրվածությանը միանալու համար։ Վստահ ենք, որ նրանց աջակցությունը կօգնի ավելի շատ երեխաների ունենալ առողջ ու լիարժեք մանկություն»,- ասաց Հայաստանի երեխաների առողջության հիմնադրամի հիմնադիր տնօրեն Արմեն Մարտիրոսյանը։
Հիմնադրամի հիմնական ծրագրերն են առողջական ծանր խնդիրներ ունեցող երեխաների բարձրորակ բուժման կազմակերպումը Հայաստանում ու արտերկրում, երեխաների շրջանում ծանր հիվանդությունների կանխարգելմանն ուղղված ինստիտուցիոնալ աշխատանքները, գործընկեր հիվանդանոցների վերազինումը, ինչպես նաև բժիշկների միջազգային վերապատրաստումը։
Կարևորելով իմաստավորված ու դրական քայլերը՝ Բանկը շարունակ ներդրում է կատարում առողջ համայնքներ կառուցելու գործում։
Բիբլոս Բանկ Արմենիայի կողմից իրականացված ԿՍՊ ծրագրերի մասին մանրամասն տեղեկություններ կարող եք ստանալ այստեղ։

Byblos Bank Armenia donates AMD 4 million to Health Fund for Children of Armenia
Byblos Bank Armenia has donated AMD 4 million to the Health Fund for Children of Armenia to support the fund’s projects focused on providing treatment for children with health issues.
The Health Fund for Children of Armenia has been dedicated to addressing children’s health issues for many years, creating opportunities for the treatment of children with medical conditions across various regions of Armenia. The Bank’s modest contribution to the foundation will help expand access to essential medical care and treatment for even more children.
“Supporting the Health Fund for the Children of Armenia is especially important to us, as the foundation changes lives every day. It provides children and their families with a sense of security during some of the most challenging moments of their lives. Byblos Bank Armenia proudly stands with organizations that approach children’s health with humanity and sincere dedication,” said Hayk Stepanyan, the Bank’s CEO.
“Supporting children with serious health conditions is a mission that requires great dedication and swift action. We are deeply grateful to Byblos Bank Armenia for standing with us in this effort and sharing our vision and commitment. We are confident that their support will enable more children to enjoy a healthy and fulfilling childhood,” said Armen Martirosyan, Founding Director of the Health Fund for Children of Armenia.
The main programs of the foundation focus on the provision of quality treatment in Armenia and abroad to children with serious health issues, institutional work aimed at preventing serious diseases among kids, re-equipment of hospitals, and the international training of doctors.
Prioritizing meaningful social impact, the Bank continues to invest in causes that foster healthy, thriving communities.