Դրամական պարգևներ՝ Koreez մրցույթին հաղթած աշակերտների ուսուցիչներին
Հոկտեմբերի 8-ին կայացավ Koreez համադպրոցական մրցույթի 2023 թվականի շոու-մրցանակաբաշխությունը, որի ընթացքում Բիբլոս Բանկ Արմենիան միացավ խելացի աշակերտների ուսուցիչներին մեծարելու նախաձեռնությանը։
Koreez-ը 5-12-րդ դասարանի բոլոր աշակերտների համար ստեղծված առցանց մրցույթ է, որի նպատակն է խրախուսել նրանց կրթվելու ցանկությունը և մեծարել այդ ճանապարհին նրանց գլխավոր առաջնորդին՝ ուսուցչին։
Բիբլոս Բանկ Արմենիան, որն այս տարի տոնում է իր հիմնադրման 15-ամյակը, ի թիվս այլ կրթական նախաձեռնություների, որոշեց ֆինանսավորել առավել լավ արդյունք գրանցած աշակերտների ուսուցիչներից երկուսին՝ յուրաքանչուրին 500,000 դրամի չափով խրախուսական պարգև շնորհելով։
Բիբլոս Բանկ Արմենիայի գլխավոր գործադիր տնօրեն Հայկ Ստեփանյանի խոսքով, ուսուցիչները կարևոր աշխատանքն են տանում հասարակության զարգացման ուղղությամբ։
«Լավ ուսուցիչները կյանքեր են փոխում։ Նրանք ամեն ինչ անում են, որպեսզի տաղանդավոր աշակերտները ռեալիզացնեն իրենց ողջ ներուժը, ինչի համար էլ այսօր որոշել ենք խրախուսել հենց ուսուցիչներին։ Բիբլոս Բանկ Արմենիայում շարունակական կրթությունն առանցքային նշանակություն ունի, և մենք հուսով ենք, որ Koreez-ի հետ համագործակցությունը կօգնի ընդգծել ուսուցչի դերը մեր հասարակության մեջ»,- ասաց Հայկ Ստեփանյանը։
Koreez կրթական շարժման հեղինակ Սուրեն Ալոյանը համոզված է, որ ուսուցիչն է կանգնած երկրի զարգացման առանցքում:
«Հայաստանի Հանրապետության բնակչության ընդամենը 1%-ը կազմող ուսուցիչները, որոնք իրենց ուսերին են կրում մնացած 99%-ին կրթելու բեռը, պետք է առավելագույնս հարգված և գնահատված լինեն մեր երկրում, որովհետև եթե հասարակության և երկրի զարգացումը վստահվել է այս 1%-ին, ապա մնացած 99%-ի պարտականությունն է ամեն բան անել ուսուցչի ինստիտուտի համար։ Շնորհակալ ենք Բիբլոս Բանկ Արմենիային և գլխավոր գործադիր տնօրեն Հայկ Ստեփանյանին Koreez կրթական շարժմանը միանալու և այս կարևոր առաքելությունը մեզ հետ կիսելու համար»,- նշեց Koreez կրթական շարժման հեղինակ Սուրեն Ալոյանը։
Koreez համադպրոցական մրցույթը հեղինակել է կրթության ոլորտում ավելի քան 14 տարվա փորձ ունեցող Dasaran կրթական ծրագրի թիմը։ Մրցույթին երեք տարվա ընթացքում մասնակցել են ՀՀ և ԱՀ շուրջ 1084 հանրակրթական դպրոցի ավելի քան 18,000 աշակերտ և ուսուցիչ։
——————————
Բիբլոս Բանկ Արմենիա ՓԲԸ-ն հիմնադրվել է 2007 թվականի դեկտեմբերին։ Այսօր Երևան քաղաքում գործում է Բանկի չորս մասնաճյուղ, որտեղ հաճախորդներն օգտվում են տարատեսակ բանկային ծառայություններից և ստանում ֆինանսական խորհրդատվություն։ Բանկն իր հաճախորդներին տրամադրում է միջազգային ստանդարտներին համապատասխան կորպորատիվ և մանրածախ բանկային ծառայություններ։

On October 8, the award ceremony of the Koreez All-School Competition 2023 took place, with Byblos Bank Armenia joining the initiative to honor the teachers of smart students.
Koreez is an online intellectual challenge for all students in grades 5-12, the aim of which is to encourage their educational endeavors and honor the primary leader throughout their journey – the teacher.
Byblos Bank Armenia, which is marking its 15th anniversary this year, decided, among other educational initiatives, to fund two of the teachers of the students with the best results, awarding each of them an incentive of AMD 500,000.
According to Hayk Stepanyan, Chief Executive Officer of Byblos Bank Armenia, teachers play an important role in the development of society.
“Great teachers have the ability to change lives. They do everything to make sure that talented students live up to their full potential, which is why we decided to encourage those teachers today. At Byblos Bank Armenia, lifelong learning is key, and we hope that our partnership with Koreez will help highlight the role of teachers in our society,” said Hayk Stepanyan.
Leader of the Koreez education movement Suren Aloyan is confident that teachers are at the core of the country's development.
“Teachers, who make up only 1% of the population of the Republic of Armenia, carry the burden of educating the remaining 99%. They should be respected and appreciated in our country, because if the development of society and the country is entrusted to this 1%, then it is the responsibility of those 99% to do everything to support the teaching institute. We are grateful to Byblos Bank Armenia and CEO Hayk Stepanyan for joining the Koreez educational movement and sharing this important mission with us,” said Suren Aloyan.
Koreez was created by the team of Dasaran educational program experts who have more than 14 years of successful project implementation experience in the field. More than 18,000 students and teachers from about 1084 public schools in Armenia and Artsakh have participated in the competition throughout three years.
——————————
Byblos Bank Armenia CJSC was founded in December 2007. Today, it has four branches in Yerevan where customers access various banking services and receive financial advice. The Bank provides its customers corporate-retail banking services that meet the highest international standards.