Օնբորդինգ ծրագրի 3-րդ սերունդը միացել է Բանկի թիմին
Բիբլոս Բանկ Արմենիայի Օնբորդինգ ծրագրի 3-րդսերունդն ավարտեց հատուկ Բանկի նոր աշխատակիցների համար նախատեսված ինտենսիվ դասընթացը։
Գերազանց սպասարկման 20 դեսպան արդեն սկսել է աշխատանքը Բանկում․ յուրաքանչյուրն իր դերում զինված է գործնական գիտելիքներով ու հմտություններով։
Այս սերունդն ուսումնական փուլն ավարտեց հիբրիդային մոդելով․ կենդանի շփում գումարած չափելի ու վերահսկելի թեստերի իրականացման նոր բանաձև, որը թույլ է տալիս ապահովել ինչպես խորքային գիտելիք, այնպես էլ արդյունավետ գնահատում։
Ավանդույթի համաձայն՝ սերտիֆիկատների հանձնման արարողության ժամանակ ծրագրի մասնակիցների հետ հանդիպեց Բանկի գլխավոր գործադիր տնօրեն Հայկ Ստեփանյանը։
Օնբորդինգ ծրագրի ավարտից հետո թիմին միացող յուրաքանչյուր նոր աշխատակից հնարավորություն է ունենում անկաշկանդ մթնոլորտում Բանկի ղեկավարի հետ քննարկելու իրեն հուզող ցանկացած հարց:
«Թիմի յուրաքանչյուր նոր անդամ դառնում է Բանկի կարևոր մասնիկը։ Մեր նպատակը պարզ է՝ համոզվել, որ երիտասարդ մասնագետներից յուրաքանչյուրը ստանում է այն աջակցությունը, որն անհրաժեշտ է Բանկում իրական հաջողության հասնելու համար։ Օնբորդինգը մեզ համար ոչ միայն ուսումնական փուլ է, այլև մասնագիտական ճանապարհի առաջին կարևոր կամուրջը, որտեղ յուրաքանչյուր նոր աշխատակից ձեռք է բերում վստահություն ու աջակցություն»,- նշեց Բանկի ՄՌ կառավարման բաժնի ղեկավար Անի Կարապետյանն իր ողջույնի խոսքում։
Օնբորդինգ ծրագրին մասնակցելով՝ երիտասարդները ստանում են բանկային գործի, գերազանց հաճախորդների սպասարկման և Բիբլոս Բանկ Արմենիայի կողմից կիրառվող ամենաթարմ տեխնոլոգիական գործիքների մասին խոր գիտելիք: Ծրագրի նպատակն է նորարարական ու հետաքրքիր մոտեցումներով նոր աշխատակիցներին ներկայացնել Բանկը՝ բոլոր կողմերից։
Ծրագրի կենտրոնում շարունակում են մնալ Բանկի արժեքները՝ ուշադրություն հաճախորդի կարիքներին, ազնվություն, թիմային աշխատանք, առաջադիմություն և նորարարություն։

3rd generation of the onboarding program joins the Bank's team
The 3rd generation of Byblos Bank Armenia’s Onboarding Program has successfully completed its intensive training, specially designed for the Bank’s new employees.
20 ambassadors of excellent service have now begun their roles, each equipped with the practical knowledge and skills.
This generation completed the learning phase through a hybrid model that combined live interaction with a new, measurable, and controllable testing framework. This approach ensured both in-depth knowledge acquisition and effective performance assessment.
Following tradition, during the certificate presentation ceremony, the Bank’s CEO, Hayk Stepanyan, met with the program participants.
Upon completing the onboarding program, every new team member has the opportunity to meet the Bank’s CEO in an informal setting to discuss any questions or concerns they may have.
“Each new team member becomes an important part of the Bank. Our goal is simple: to ensure that every young professional receives the support they need to achieve real success at the Bank. For us, onboarding is not just a training stage but also the first vital bridge on their professional journey, where each newcomer gains trust and support,” said Ani Karapetyan, Head of the Bank’s HR Department, in her welcoming speech.
By participating in the onboarding program, young professionals gain in-depth knowledge of banking, excellent customer service, and the latest technological tools used at Byblos Bank Armenia. The program’s goal is to introduce new employees to the Bank from every angle through innovative and engaging learning approaches.
Our values remain at the heart of the program: customer focus, integrity, teamwork, performance, and innovation.