Բիբլոս Բանկ Արմենիան, ավանդույթի համաձայն, միացել էր Career City Fest լավագույն գործատուների փառատոնին։
Այս տարի Բանկը հովանավորում էր միջոցառման ամենաօգտակար և կրթական հարթակներից մեկի՝ զարգացման գոտու (Growth Zone) «Gen-Z» սեսիան։
Երկու օր շարունակ Growth Zone-ում տեղի ունեցան թեմատիկ սեմինարներ և քննարկումներ, իսկ այցելուները հնարավորություն ունեցան անվճար մասնակցելու մասնագիտական կողմնորոշման, ուսուցման և հմտությունների զարգացման ելույթներին։
Զարգացման գոտու բանախոսներից էր նաև Բիբլոս Բանկ Արմենիայի մարդկային ռեսուրսների կառավարման բաժնի ղեկավար Անի Կարապետյանը՝ «AI-ը չի խլում աշխատանքը. այն փոխում է մտածողությունը» թեմայով ելույթով։ Քննարկման շրջանակում նա անդրադարձավ AI-ի ազդեցությանը և կայուն աճի հեռանկարներին, բաց ու անկեղծ խոսեց այն մասին, թե ինչպես է արհեստական բանականությունը փոխում մեր մտածողությունը, և թե ինչու է «փոխարինելի» լինելու խնդիրը կապված ոչ թե աշխատանքի, այլ անհատական մոտեցման և զարգացման հետ։
Growth Zone այցելած մասնակիցները ստացան՝
- Նոր ու խիզախ գաղափարներ տասնյակ փորձագետներից
- Հնարավորություն բացահայտելու հետաքրքիր նոր ուղղություններ
- Գործնական խորհուրդներ՝ կարիերայում հաջողելու համար
Բիբլոս Բանկ Արմենիան՝ թե՛ որպես գործատու, թե՛ որպես ֆինանսական գործունեություն ծավալող ընկերություն, մեծապես կարևորում է կրթության դերը անձի զարգացման, ինքնաճանաչման գործում։ Յուրաքանչյուր աշխատակցի համար Բանկում մշակվում է թրեյնինգների պլան, որով կազմակերպվում և ֆինանսավորվում են նրանց կրթական կարիքները, մասնակցությունը ամենատարբեր ծրագրերի և նախաձեռնությունների։ Կրթությունը նաև Բանկի կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության կարևորագույն ուղղությունն է։

Byblos Bank Armenia, continuing its tradition, participated in the Career City Fest, the festival of best employers.
This year, the Bank sponsored one of the event’s most valuable and educational platforms, the “Gen-Z” session within the Growth Zone.
Over the course of two days, the Growth Zone hosted thematic seminars and discussions, offering visitors free access to professional orientation sessions, training, and skills development talks.
Among the featured speakers was Ani Karapetyan, Head of Human Resources Management at Byblos Bank Armenia, who delivered a talk titled “AI Does Not Take Away Work: It Changes Thinking.” In her discussion, she explored the impact of artificial intelligence and the prospects for sustainable growth, speaking candidly about how AI is reshaping our mindset. She emphasized that the concept of “replaceability” is not about jobs themselves, but rather about individual approach and continuous development.
Participants who attended the Growth Zone gained:
• Fresh and bold ideas from dozens of experts
• Opportunities to explore new and emerging career paths
• Practical insights for achieving career success
Byblos Bank Armenia, both as an employer and as a financial institution, places strong emphasis on the role of education in personal growth and self-realization. The Bank develops individualized training plans for each employee, supporting and financing their educational needs, as well as their participation in various programs and initiatives. Education also remains a key pillar of the Bank’s corporate social responsibility strategy.